دکوراسیون داخلی آرک

شما اینجا هستید : دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی چیست؟
دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون واژه ای است فرانسوی که معادل فارسی آن عبارت است از : طراحی و هماهنگ سازی مهندسی شده برای به رخ کشیدن رنگ ها،اثاثیه ها و سایر اشیا در ایک اتاق یا ساختمان هنرمندانه.

دکوراسیون داخلی مانند دیگر هنرهای بصری بر اساس اصول و قواعد خاص خود نیازمند خلاقیت و ذوق هنری طراح می باشد و در قدم اول به زیباشناسی نیاز دارد و در هر دوره بر اساس سلایق مختلف دستخوش تغییر می شود.

دکوراسیون داخلی تلفیق بین دو علم طراحی داخلی و معماری می باشد.در این فیلد کاری به دو حوضه تمرکز می شود:

  • علم معماری ساختمان و اجزای تشکیل دهنده آن
  • طراحی داخلی و تولید و خلق فضا

در دنیای امروز که اکثر افراد بیشتر وقت خود را در فضای های بسته و داخلی سپری می کنند با داشتن دانش سطحی از انواع سبک های دکوراسیون داخلی می توانند با اجرای فنون و تکنیک های آن همان فضاهای داخلی و بسته را به محیط های کاملا دلنشین و  جذاب تبدیل کنند و بتوانند با کیفیت مناسب بهترین روش ها را برای بهبود وضعیت حرفه ای و تحصیلی حتی زندگی شخصی رقم بزنند.

آیا دکوراسیون داخلی رشته ای پر درآمد و پر مشتری است؟

برخلاف تصور عامه، تعداد دکوراتورهای داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می‌کنند و حتی برخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز هستند، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته‌ها نباشند، اما با این وجود بسیاری از دکوراتورهای داخلی از راه طراحی درآمد بسیار بالایی نیز کسب می‌کنند.

 

 

تعداد بازدید از این صفحه : 252 ساعت و تاریخ انتشار : 11 : 02 : 31 1398/4/2


آخرین مطالب مشابه

انواع سبک های دکوراسیون داخلی کدام اند؟ دکور دکوراسیون داخلی چیست؟

شما هم نظر بدهید